Gripex Max 10 tabletek

Cena:13.00
Do koszyka
VAT:8%
Waga:0.10 kg
Opakowanie:10 tabletek
Podmiot odpowiedzialny:USP Zdrowie
Typ produktu:Lek

Preparat łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

 

Skład

1 tabletka zawiera paracetamol 500 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg oraz bromowodorem dekstrometorfanu 15 mg oraz substancje pomocnicze: powidon, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, skrobia żelowana, kwas stearynowy, krzemu dwutlenek koloidalny.

Otoczka: hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, lak glinowy z tartrazyną, makrogol 400.

nadruk: szelak, żelaza tlenek czarny, alkohol N-butylowy, alkohol izopropylowy, amonu wodorotlene, glikol propylenowy.

 

Dawkowanie

Stosować doustnie u dorosłych i dzieci od 12 lat: 1 do 2 tabletek 3-4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 8 tabletek na dobę.

 

Działanie

Gripex Max zawiera specjalnie dobrane składniki w maksymalnych dawkach:

paracetamol - zwalcza dokuczliwą gorączkę oraz bóle głowy, mięśni i gardła

pseudoefedryna - zwalcza uciążliwy katar i ułatwia swobodne oddychanie

dekstrometorfan - hamuje odruch kaszlowy, łagodzi podrażnienie dróg oddechowych.

 

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie nasilonych objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych takich jak: gorączka, bóle głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar, suchy kaszel.

 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Wrodzony niedobór G-6-PD, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, ciężkie nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, astma oskrzelowa, choroba alkoholowa, przewlekły kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny, niewydolność oddechowa lub ryzyko jej wystąpienia.

Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.

 

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd), obrzęk naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi (aż do wstrząsu), napad astmy oskrzelowej, nudności, wymioty, zaparcie, ból brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, agranulocytoza, trombocytopenia, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu, szczególnie u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego.

U pacjentów wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca.

 

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

 

Uwagi:

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Produkty na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od oferowanych w sprzedaży.

Facebook